2025 NPC PUK 4 – Lbf 4

Frans Dames

Een pas op de plaats.
Na de euforie van de eerste 2 speeldagen met mooie overwinningen, werd Lbf-4 vandaag met de neus op de feiten gedrukt. Het team ging zaterdag 18 oktober 2025 naar Haarlem voor de ontmoeting met PUK Haarlem-4. Dit team stond met 3 punten direct achter Lbf-4 op de tweede plaats in de poule. Dus we konden er van uitgaan dat het geen walk-over zou worden. Uiteraard wilde Lbf-4 de koppositie met hand en tand verdedigen, maar het liep vandaag toch iets anders. Naast teamcaptain Ruud de Groot waren Rob de Kruijff, Wim Hartman, Nita Schutter en de drie Fransen (Snaar, Dames en Kraan) geselecteerd voor de strijd.

Na de 1e ronde met 3 partijen doubletten had Lbf-4 een kleine voorsprong met 2-1. Rob en Nita hadden de grootste moeite met hun tegenstander. Zegge en schrijven stonden er aan het eind van de partij 2 punten op het scorebord voor het Lbf-team. Dus een dikke nederlaag met 13-2. Frans S en Frans D wisten na een stroeve start de partij met 13-9 in hun voordeel te beslissen. Maar het duurde heel lang voor het team kon gaan pauzeren. Ruud en Frans K maakten er een marathon partij van, die na 1 uur en 45 minuten resulteerde in een 13-12 overwinning. Die waren dus echt wel toe aan een welverdiende pauze.

De 2e ronde met 2 partijen tripletten was voor Lbf-4 minder succesvol. Beide partijen gingen verloren. Frans D, Frans K en Ruud konden geen potten breken en gingen met 3-13 naar de kant. Wim, Rob en Frans S scoorden iets meer punten, maar moesten toch ook een nederlaag slikken. 10-13 werd de eindstand. Dus alles hing af van de 3e ronde met 3 partijen doubletten. En dat werd heel erg spannend. Bij Frans S en Wim liep het niet echt naar wens en de achterstand liep snel op naar 0-9. Een wissel van Wim naar Frans D bood ook geen soelaas en het team eindigde op 0-13. Geen prettige ervaring. Alles hing nu af van de 2 overige partijen om uiteindelijk nog een gelijkspel in de wacht te kunnen slepen. En daar zag het lang naar uit. Ruud en Frans K wisten hun partij met 13-7 te winnen en dus bleef de hoop op een gelijkspel leven. Die hoop werd steeds groter toen Nita en Rob een voorsprong wisten te pakken van 8-1. Maar helaas, het tij keerde en de tegenpartij kwam terug in de wedstrijd tot 10-10. In de volgende mêne pakten Nita en Rob weer 2 punten. Maar de laatste 3 punten gingen naar het PUK-team. Dat betekende dus een 12-13 nederlaag. Daardoor helaas ook geen wedstrijdpunten, maar een nederlaag van 3-5. En daarmee werd ook de koppositie afgestaan. En dan nog even over leeftijden gesproken. Bij ons team zou je kunnen spreken van een redelijk hoge gemiddelde leeftijd. Maar bij de tegenstander speelden twee dames met een leeftijd van 91 en 86 jaar. Diep respect en zeker ook voor de wijze waarop ze speelden. Ik ben benieuwd wie er van ons team op die leeftijd nog NPC speelt.

Zaterdag, 1 november 2025, gaat Lbf-4 naar Nieuw-Vennep voor de ontmoeting met De Spaanse Ruiter 2. En dan toch maar weer knokken voor de punten….