Bouledozers 1 – LBF 1

Het was even slikken: LBF werd geconfronteerd met een fors verlies tegen De Bouledozers 1 uit Hoorn. We hadden een kans ons te revancheren na vorig jaar maar we moesten onze meerdere wederom herkennen in de tegenstander: 7-1

De eerste ronde leek er halverwege de wedstrijden niet veel aan de hand. Hoewel het duo Bart/Dennis een sterkere tegenstander troffen, evenals Mike/Didier, ging het in de mix na de wissel van Yvonne voor Nicole, erg goed. Het stond 5-12 voor LBF maar helaas kon het doublette team met een sterk spelende Leroy, helaas niet de wedstrijd over de streep trekken.

De tweede ronde verliep een beetje beter. Zo heeft het team Mike, Didier en Dennis hun partij met winst kunnen afsluiten. Helaas heeft het tweede team ook verloren in de tripletten opstelling. 4-1

Het geloof in een gelijkspel was er niet. We speelden de 3de ronde om de schade te beperken. Maar de mentale klad zat er goed in. Dennis had na een slechte nachtrust weinig energie en wilde in de wissel, evenals Bart.

Tijdens de 3de ronde konden Dirk en Yvonne konden geen vuist maken. Dirk gaf aan te willen wisselen met Dennis maar het was niet meer nodig na een mêne van maar liefst 6 punten voor de tegenstander: van 7 naar 13. Ron startte met Leroy in deze rond maar konden ook niet voldoende op tegen het niveau van de tegenstander.

Het verlies na de eerste ronde gaf een mentale tik. Ja, de tegenstander heeft zijn trucjes om ons uit het spel te halen maar eerlijk: het ligt aan onszelf hier weerbaar voor te zijn. Het spel veranderd niet, de tegenstander ook niet. En de emotie zou minder moeten regeren om jezelf kunnen herpakken. makkelijk gezegd, moeilijk gedaan maar niet onmogelijk. Dit team uit Hoorn heeft meer ervaring dan wij doordat er veel buiten de club op andere toernooien wordt gespeeld. De schotkracht op teamniveau is bij de deze tegenstander veel beter verzorgd. Het niveau is duidelijk een verschil. Maar goed, we speelden dan ook tegen de koploper (inmiddels) van onze poule. Na een reeks van zeer goede NPC dagen is duidelijk geworden waar we staan. Persoonlijk denk ik dat we zeer goed de eerste helft hebben doorstaan in de 2de divisie. Hier ligt een grens. Handhaven is een realistisch en mooi streven dat voor de 2de helft (met nog 1 NPC dag dit jaar te gaan) voor een uitdaging zal zorgen.

Dit was mijn laatste bijdrage aan Les Boules Fleuries. Door mijn verhuizing naar het oosten van het land neem ik afscheid van een club die mij aan het hart gaat. Ik vervolg mijn Petanque loopbaan in Duitsland waar ik met het team van Ibbenburen probeer terug te keren naar het hoogste niveau in Duitsland.

Ik wil iedereen bedanken voor de bijzonder gezellige en leuke tijd bij de club. In het bijzonder bedank ik Ron Heus voor de prettige samenwerking.

Ik wens iedereen veel boule plezier toe en wellicht tot ziens!